Press room Subskrypcja
2017-08-28 06:48:06

Tylko w money.pl: Niedziela+? Posłowie PiS czekają na sygnał klubu i rządu. Presję wywiera Kościół

Autor: Izabela Trzaska

- Ograniczenie handlu w niedzielę od 1 stycznia 2018 roku jest jak najbardziej realne. Nikt nie porzucił tego pomysłu - zapewnia w rozmowie z money.pl Janusz Śniadek, poseł PiS. Projekt czeka jednak na decyzję polityczną z góry. Tymczasem coraz większą presję wywiera Kościół.

Autor: Mateusz Ratajczak

- Na bazie gotowego już projektu i rządowych poprawek jesteśmy w stanie przygotować i procedować pomysł ograniczenia handlu w niedzielę w ciągu miesiąca. Wszystko zależy jednak od tego, czy będzie zielone światło od rządu i klubu, by pracować nad ustawą i skierować ją do głosowania. Zrobię wszystko, by tak się stało, ale nie zawsze jest to możliwe - tłumaczy.

Dlaczego wszystko zależy od decyzji klubu PiS? - Doskonale wiemy, jaka jest sytuacja polityczna w Polsce. Każda decyzja PiS spotyka się z ostrą reakcją totalnej opozycji. Pod byle pretekstem na ulice są wyprowadzani ludzie. Na pewno wprowadzenie ograniczenia handlu w niedzielę, choć ma bardzo wysokie poparcie w społeczeństwie, stałoby się kolejnym pretekstem do ataków na ekipę rządzącą - mówi były szef NSZZ Solidarność.

Janusz Śniadek po przerwie wakacyjnej najpewniej zostanie przewodniczącym podkomisji ds. handlu, która będzie się zajmować projektem. Do tej pory prace posuwały się powoli. Z informacji money.pl wynika, że nowy-przyszły przewodniczący zobowiązał się je przyspieszyć po zakończeniu przerwy wakacyjnej.

Więcej w materiale: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zakaz-handlu-w-niedziele-skutki-zakazu-handlu,78,0,2358350.html