Press room Subskrypcja
2017-08-25 06:55:02

Tylko w money.pl: MON chce wyjątkowych wagonów dla wojska. Zaskakujący pomysł za co najmniej 34 mln zł

Autor: Izabela Trzaska

PKP Intercity szuka producenta wyjątkowych wagonów dla wojska. Problem w tym, że nie ma kto ich budować. Wiemy już, że składów wyposażonych w szafki na broń, kuchnie i niezależne zasilanie, nie zbuduje polska PESA. Co dalej z zaskakującym pomysłem MON?

Autor: Krzysztof Janoś

Jak już pisaliśmy w money.pl, PKP zwróciło się do producentów z prośbą o sprawdzenie, czy będą w stanie sprostać niezwykłemu zamówieniu MON. Resort jest zainteresowany wykorzystywaniem 8 specjalnych wagonów pasażerskich.

Dwa z nich są niemalże standardowe, jednak kolejne 6 ma nie mieć przedziałów, ale ogólnie dostępną kuchnię. Mają też mieć klimatyzację, szafki na broń i niezależne zasilanie do lodówek, oświetlenia, ogrzewania. W przedziale narad ma być też zainstalowany system audiowizualny z monitorami LCD, nagłośnieniem, czytnikami kart i portami USB.

22 sierpnia minął termin nadsyłania przez producentów odpowiedzi na to zapytanie. Postanowiliśmy sprawdzić w Intercity, kto zgłosił się do tego nietypowego zamówienia.

Wiemy jednak od czołowego polskiego producenta z tego sektora - firmy PESA - że ten nie będzie budował wagonów.

Więcej: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pkp-intercity-przetarg-nowe-pociagi-wagony,208,0,2357968.html