Press room Subskrypcja
2017-08-18 06:35:58

Tylko w money.pl: Byli szefowie stadnin koni wciąż domagają się przeprosin od ministra Krzysztofa Jurgiela. Myślą o sądzie

Autor: Izabela Trzaska

- Sprawy na pewno nie zostawię - mówi money.pl Marek Trela, były prezes stadniny w Janowie Podlaskim. - Oczywiście, że będziemy dalej walczyć o przeprosiny - dodaje Anna Stojanowska, była pracownica Agencji Nieruchomości Rolnych. Ludzie związani z hodowlą koni i wyrzuceni z pracy przez Krzysztofa Jurgiela wciąż chcą spotkać się z ministrem rolnictwa w sądzie.

Autor: Mateusz Ratajczak

Jak wynika z informacji money.pl, w tej chwili grupa ludzi związanych z polskimi stadninami i zwolnionych przez ministra Krzysztofa Jurgiela, zastanawia się nad kolejnymi krokami prawnymi przeciwko szefowi resortu rolnictwa.

- Sprawy nie zostawię, rozmawiam z prawnikami - mówi wyraźnie poddenerwowany Marek Trela. - Na pewno tego tak nie zostawimy - dodaje Anna Stojanowska.

Przygotowanie ewentualnego pozwu jest jeszcze na wczesnym etapie. Na razie trwają prace, konsultacje z prawnikami. Nikt jednak nie ma zamiaru odpuszczać. Ani tym bardziej zapominać.

O co chodzi? O słowa wypowiedziane przez ministra Krzysztofa Jurgiela podczas posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa. Trwała już wtedy burza i kontrowersje po nagłym odwołaniu ludzi z polskich stadnin. Szef resortu powiedział wtedy, że ludzi związanych z hodowlą koni zwolnił "za złodziejstwo, nie za niefachowość". Sugerował też, że prezesi "zorganizowali sobie lekkie życie".

Więcej: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stadniny-koni-janow-podlaski-marek-trela,130,0,2355586.html