Press room Subskrypcja
2017-09-06 06:19:39

Tylko w money.pl: Allegro idzie na zakupy. Platforma ma pieniądze i ochotę kupić kilka firm

Autor: Katarzyna Kalus

Poniższy materiał można wykorzystać w całości, lub we fragmentach przy własnych publikacjach, powołując się w treści na portal money.pl

W roku po zmianie właściciela Allegro samemu chce teraz zaszaleć na rynku przejęć i zacząć kupować. Drugi co do wielkości sklep w Polsce po Biedronce rozgląda się na rynku za atrakcyjnymi firmami, które mogłyby pomóc jej w rozwoju. - Będzie się dużo działo w najbliższych sześciu miesiącach - zapowiada w rozmowie z money.pl Przemysław Budkowski, szef Allegro. Jak dodaje niestety mało prawdopodobne są kupna polskich startupów. Tych naprawdę atrakcyjnych Budkowski w naszym kraju zbyt wiele nie dostrzega.

autor: Sebastian Ogórek

Od niemal roku właścicielem Allegro jest grupa funduszy inwestycyjnych. Budkowski przekonuje, że rewolucji w firmie nie ma, a wszystko toczy się tak, jak wcześniej zaplanowano.

- Allegro jest trudnym produktem. Drugi największy sklep w Polsce, z tym że nasze półki sklepowe są dużo większe niż Biedronki. Mamy dużo takich drobnych zadań domowych do odrobienia. Musimy sprawić, żeby serwis był bardziej przejrzysty, a klientowi łatwiej było znaleźć na Allegro produkt. Oferta musi być więc bardziej wystandaryzowana - mówi szef serwisu.

Rewolucja w Allegro będzie gdzie indziej. Platforma zakupowa sama zamierza bowiem wybrać się na zakupy.

- Mamy takie plany. Wszystko przed nami. Zarówno w obszarze nowych produktów będziemy mieli kilka niespodzianek w najbliższych sześciu miesiącach. Również w takich produktach, które są oderwane od głównego biznesu Allegro - zapowiada Budkowski.

Pytany o środki finansowe możliwe do inwestycji stwierdza, że są one "wystarczające".- Wszystko zależy do tego, co mamy w naszym planie akwizycyjnym. Pieniądze to nie jest przeszkoda - stwierdza.

więcej: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/allegro-zakupy-budkowski,92,0,2362204.html