Press room Subskrypcja
2018-02-16 06:36:37

Money poleca: Zakaz handlu w niedziele. Minister: "Przepisy jeszcze nie obowiązują, a już wszyscy główkują, jak je obejść"

Autor: Monika Szafrańska

- Praktyką w Polsce jest, że przepisy jeszcze nie obowiązują, a już wszyscy główkują, jak je zręcznie obejść - mówi Elżbieta Rafalska, minister rodzinny, pracy i polityki społecznej. W ten sposób szefowa resortu odniosła się do informacji, że sieci handlowe myślą, jak obejść zakaz handlu w niedziele. Rafalska zapewnia, że znajdzie sposób, by do tego nie doszło.

Niecały miesiąc pozostał do pierwszej niedzieli bez handlu, a pomysłów na obejście zakazu coraz więcej. Wśród nich: showroomy, w których produkty się ogląda, ale już zamawia przez internet, stacje benzynowe przy marketach, a teraz także tzw. automaty vendingowe. Pod tą nazwą kryją się popularne maszyny, w których możemy kupić słodycze, kanapki, kawę, a wkrótce także telewizory czy ubrania.

Czytaj więcej na: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zakaz-handlu-w-niedziele-minister-przepisy,81,0,2398545.html