Money.pl wśród najszybciej rozwijających się firm europejskich
Money.pl wśród najszybciej rozwijających się firm europejskich
2006-10-26 16:06:41

Money.pl wśród najszybciej rozwijających się firm europejskich

Portal finansowy Money.pl zajął 7 miejsce w rankingu najbardziej dynamicznych firm - "Technology Fast 50". Ten niezależny ranking jak co roku zorganizowała firma doradcza Deloitte.

Ranking tworzy pięćdziesiąt najszybciej rozwijających się firm technologicznych z Europy Środkowej. W głównej kategorii "Top 50" uwzględniane są firmy z branży nowych technologii, które działają dłużej niż pięć lat. Ranking powstaje w oparciu o obiektywne kryteria, tj. dynamikę rocznych obrotów firm.

Money.pl istnieje na rynku od sześciu lat. W ciągu ostatnich pięciu lat spółka osiągnęła wzrost przychodów o 1428 proc., co zapewniło jej 7. miejsce w głównym rankingu "Top 50".

 

Zasady rankingu

Zwycięzców typuje się na podstawie procentowego wzrostu przychodów liczonego za okres pięciu lat - od 2001 do 2005 roku. Aby zakwalifikować się do rankingu, kandydaci muszą: od roku 2001 osiągać przychody operacyjne nie mniejsze niż 50 tys. euro, mieć centralę w Europie Środkowej i posiadać własną technologię generującą znaczny procent przychodów. Wykorzystywanie technologii lub własności intelektualnej innej firmy nie umożliwia kwalifikacji. W rankingu nie mogą również uczestniczyć spółki zależne ani oddziały, chyba że są częściowo własnością publiczną i stanowią osobny przedmiot obrotu giełdowego.